Logo Vistula

 

Grażyna Brodzińska

 

Grażyna Brodzińska (Polska)
Przewodnicząca Jury, Honorowy Gość Festiwalu „Vistula Sounds”.

Pierwsza Dama Polskiej Sceny Muzycznej. Króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Zagrała wiele pierwszoplanowych ról w operetkach, musicalach i komediach muzycznych, między innymi: Hannę Glawari w operetce „Wesoła wdówka” F. Lehara, Sylwię Varescu w operetce „Księżniczka Czardasza” E. Kalmana, Hrabinę Zedlau w operetce „Wiedeńska krew” J. Straussa, Anninę w operetce „Noc w Wenecji” J. Straussa, Perichola w operetce „Perichola” J. Offenbacha, Dolly Galagher Levi w musicalu „Hello Dolly” J. Hermana, Elizę Doolitle w musicalu pt. „My Fair Lady” F. Loewe, Dorothy Brock w musicalu „42nd Street” H. Warren. W Kammeroper w Wiedniu śpiewała partię Eurydyki w operetce Jacques’a Offenbacha „Orfeusz w piekle” oraz partię Zerliny w operze Mozarta „Don Giovanni”. W Teatrze Wielkim w Warszawie śpiewała gościnnie partię Adeli w „Zemście Nietoperza” Straussa i partię Kasi w operze M. Kamieńskiego pt. „Nędza uszczęśliwiona”. Z Adelą z „Zemsty nietoperza” odbyła również tourne śpiewając z ogromnym powodzeniem w wielu teatrach w Niemczech. Była solistką w Teatrze Muzycznym w Szczecinie, w operetce Warszawskiej oraz w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Występuje z czołowymi orkiestrami filharmonicznymi i operowymi. Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w  USA, Kanadzie, Francji, Austrii, Anglii, Włoszech, Belgii, Izraelu, Holandii oraz Australii. Jest główną gwiazdą w stworzonych specjalnie dla Niej widowisk multimedialnych: „Muzyczna Aleja Gwiazd”, „The Best of Broadway”, „Nie zapomnij Mnie”, „Magiczny Hollywood”, „Śpiewaj i Tańcz”. Wielokrotnie śpiewała na Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Dokonała licznych nagrań telewizyjnych i radiowych. Za działalność artystyczną otrzymała wiele prestiżowych nagród. 

   

Jarosław Wasik

Jarosław Wasik (Polska)
Wiceprzewodniczący Jury

Wokalista, kulturoznawca, autor tekstów, kompozytor, doktor nauk humanistycznych (nauki o kulturze i religii). Koncertuje w Polsce i za granicą. Jest laureatem koncertu „Debiuty” Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej „Opole '94”, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” i wielu innych festiwali. Jarosław Wasik dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezja Śpiewana. Wokalista wydał cztery autorskie płyty: „Nastroje”, „Zielony z niebieskim”, „Fabryka nastrojów” i „Nie dotykaj”. Od roku 2000 jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od roku 2017 Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od roku 2013 piastuje funkcję dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Jarosław Wasik jest członkiem jury na wielu konkursach i festiwalach wokalnych w Polsce i za granicą.

   
Ilaria

ILLARIA (Ukraina)

Piosenkarka, gwiazda ukraińskiej estrady, niezwykła osobowość artystyczna, kompozytorka, autorka tekstów, producentka muzyczna, pedagog wokalny, założycielka i wykładowczyni Szkoły Mistrzostwa Wokalnego „Illaria” oraz pedagog Akademii Muzycznej w Kijowie im. R. Gliera. Na Ukrainie ILLARIA znana jest ze swojego mistycznego wizerunku, oryginalnego repertuaru i zmysłowego mocnego głosu, którego zakres sięga trzech oktaw. Styl wykonania ILLARII wyróżnia się wysoką emocjonalnością i eklektyzmem, a jej wyjątkowa jakość głosu niesie w sobie zarówno archaiczną energię ziemi, jak i kosmiczne, ultradźwiękowe wibracje. Estetyka etniczna i nowoczesne trendy muzyczne są delikatnie mieszane w twórczości wokalistki i kompozytorki. W swoich pieśniach i występach ILLARIA łączy motywy ludowe ze współczesną światową stylistyką. Ze względu na zamiłowanie do ukraińskich tekstów i piosenek ludowych nazywana jest często "duszą kraju". ILLARIA wydała 5 albumów studyjnych, miała występy w wielu krajach na całym świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Grecji, Polsce, Kanadzie, Kazachstanie, Libanie. Brała także udział w ukraińskim programie telewizyjnym "Voice", a także w krajowych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji. ILLARIA zdobyła kilka krajowych nagród, m.in. tytuł „Piosenkarka Roku” w ramach Narodowej Nagrody "Ulubieńcy sukcesu" oraz nagrodę Ministerstwa Kultury Ukrainy za osobisty wkład w kulturę. Piosenkarka była członkiem Krajowego Jury zarówno Konkursu Piosenki Eurowizji, jak i Konkursu Piosenki Eurowizji JUNIOR, a także wielu innych krajowych i międzynarodowych festiwali.

   
Joanna Zagdańska

Joanna Zagdańska (Polska)

Wokalistka, muzyk, pedagog, doktor habilitowany, profesor uczelni. Koncertowała w kraju i zagranicą z towarzyszeniem m. in: poznańskiej orkiestry radiowej pod dyr. Z. Górnego, Alex Bandem pod dyr. A. Maliszewskiego, Big Warsaw Bandem pod dyr. S. Fiałkowskiego, Kukla Bandem pod dyr. Z. Kukli, wykonując repertuar jazzowy, musicalowy, oryginalny repertuar dedykowany jej przez wybitnych polskich twórców (A.Żółkoś, J.Wołek, J.Holm, M. Skolarski, J. Bukowski, A. Mogielnicki i inni). Jest laureatką oraz zwyciężczynią prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach muzycznych (Słowacja, Turcja, Bułgaria), gdzie z wielką klasą reprezentowała Polskę. Nagrody otrzymała uczestnicząc także w wielu festiwalach i konkursach odbywających się w naszym kraju m.in. na Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie, Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 2003 r. jest pracownikiem Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2006 r. podjęła także współpracę z bydgoskim Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. Obecnie koncertuje, jest konsultantem wokalnym na kursach, warsztatach, zasiada w jury, realizuje nowe projekty wokalne między innymi: płyta solowa „Joanna Zagdańska. Wybrane utwory – Adam Żółkoś, Dave Brubeck”- 2018 r. Jej studenci i absolwenci z klasy śpiewy jazzowego są: laureatami międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów wokalnych, zwycięzcami, finalistami estradowych programów telewizyjnych "The Voice of Poland TVP", Bitwa o sławę "The Four" TV Polsat, stypendystami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 
   
Veronika Yanovskaya

Veronika Yanovskaya (Białoruś)

Wokalistka jazzowa, pedagog wokalny, założycielka i dyrektor artystyczny "Szkoły Współczesnej Sztuki Wokalnej" w Mińsku. Wyższe wykształcenie muzyczne i wieloletnie doświadczenie pedagogiczne w zakresie popowych i jazzowych technik wokalnych oraz dyrygentury pozwoliły jej na wypracowanie własnej metody kształcenia głosu, a od 2015 roku także na prowadzenie własnej szkoły wokalnej. Jest autorką projektu "Children Sing Jazz" w Mińsku na Białorusi. Ponadto jest wokalistką kwartetu jazzowego "Port Monait". Jako solistka współpracowała wielokrotnie ze znanym dyrygentem Aleksandrem Humala, m.in. w projekcie z Państwową Kapelą "Sonorus". Artystka doskonali się cały czas uczestnicząc w licznych kursach mistrzowskich u światowej klasy pedagogów i artystów z USA, Wielkiej Brytanii, Włoch , Niemiec, Szwecji, Rosji oraz Litwy. Veronika wielokrotnie była zapraszana do prowadzenia Mistrzowskich Kursów Wokalnych na różnych międzynarodowych konkursach m.in. na Białorusi, Litwie i w Finlandii. Jest stałym członkiem komisji jurorskiej konkursów "Baltic Voice" (Litwa) oraz "Musical Talent League" (Litwa). Również była jurorką na konkursach "Vive la France" (Francja), "Premier" (Ukraina), "Magnolia" (Polska), "Bravo, Turku" (Finlandia), a także "Golden Voice" (Armenia). Uczniowie i studenci Veroniki są laureatami międzynarodowych i krajowych konkursów oraz projektów TV, m.in. "New Wave Junior", "Eurowizja", "X-Factor", „X Jazz Festival”. Zdobywają również wyższe wykształcenie muzyczne na uniwersytetach i w konserwatoriach Białorusi, Federacji Rosyjskiej, Austrii, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, a także koncertują w ramach dużych jazzowych projektów, jak na przykład "X jazz for kids" u boku polskiego wirtuoza perkusisty Bodka Janke.

 
   
Anna Sroka Hryn

Anna Sroka-Hryń  (Polska)

Absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, Artystka z ogromnym dorobkiem jako aktorka, reżyserka, scenarzystka, wokalistka i pedagog Akademii Teatralnej w Warszawie. Posiada tytuł naukowy doktora sztuki. Współzałożycielka Studia Teatralnego „Koło”. Ma w dorobku kilkadziesiąt ról teatralnych, dubbingowych, serialowych i filmowych. Koncertuje z własnymi recitalami. Występowała na wielu scenach, m.in. w teatrach stołecznych: Komedia („Kopciuszek”), Polonia („Kobieta z widokiem na taras”), Montownia („Peer Gynt”, „Lovv”), Studio („Jedną ręką”), Ochoty („Starucha”, „Fale”) oraz Rozrywki w Chorzowie („Odjazd”, „West Side Story”, „Rent”, „Lady Day at Emerson's Bar and Grill”, „Przygody fryzjera damskiego”), a także w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie („Piaf”, „Kształt rzeczy”, „George & Ira Gershwin”). Artystka współpracuje również z prestiżowymi scenami w Polsce przy projektach muzycznych. Są to teatry: Roma - „Proces” (reż. J. Szydłowski), „Całujcie mnie wszyscy w odbiornik” oraz „Tuwim dla dorosłych” (reż. J. Satanowski), „Alicja w krainie czarów” (reż. C. Domagała), „Mamma Mia” (reż. W. Kępczyński); 6 Piętro - „Młynarski obowiązkowo” (reż. J. Bończyk), Ochoty - „Triatlon” (reż. A. Wieczur); Soho - „Księżycowy chłopiec” (reż. I. Gorzkowski); Polonia - „Cafe Luna” (reż. A. Wieczur); Warszawska Opera Kameralna - „Company” (reż. M. Znaniecki); Dramatyczny - „Amadeusz” (reż. A. Wieczur); Teatr Telewizji - „Apollo z Bellac” (reż. A. Wieczur). Jest reżyserką spektakli w teatrach: Narodowy/Akademia Teatralna - „Lunapark”, Współczesny - „A planety szaleją”, Och - „Huśtawka”, Collegium Nobilium - „Prawiek i inne czasy” na podstawie powieści O. Tokarczuk (adaptacja i reżyseria), „Chcę mieć serce spokojne”- recital-koncert A. Grochowskiej, „Z ręką na gardle”; Kępa - „Prime Time”, Roma - „Sprzedawcy marzeń”. Artystka współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia i Audioteką. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród: za kreację aktorską w spektaklu „Taksówka” nagrodę im. Jana Świderskiego Sekcji Teatrów Dramatycznych Związku Artystów Scen Polskich w XII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2006), Nagrodę Artystyczną „Złota Maska” Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii rola wokalno-aktorska za rolę Maureen Johnson w spektaklu „Rent” Jonathana Larsona (reż. I. Villqista) (2006) oraz Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Śpiewaczka za rolę E. Piaf w spektaklu „Edith i Marlene” (reż. M. Mészáros) w Mazowieckim Teatrze Muzycznym (2013). Jest także laureatką VI edycji konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” oraz finalistką Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2003). Otrzymała także inne nagrody: 2003 – I nagrodę dziennikarzy Wybrzeża w VI edycji konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, III nagrodę w finale warszawskim; 2006 – nagrodę „za twórcze osiągnięcia i postawę umacniającą etos artysty”, przyznaną przez ówczesnego Rektora Akademii Teatralnej.
29.10.2022 miała premierę pierwsza płyta pod tytułem „Najpiękniejsza” z piosenkami Agnieszki Osieckiej.
(Zdj. Paproch Studio)

   
Anna Poghosyan

Anna Poghosyan (Armenia)

Sopranistka, pedagog śpiewu klasycznego, śpiewaczka. W latach 2001-2005 asystentka dydaktyczna na Wydziale Wokalnym Konserwatorium im. Komitasa w Erywaniu (Armenia). Od 2005 do dziś wykładowczyni śpiewu na ww. wydziale. W roku 2017 Anna Poghosyan otrzymała tytuł docenta tej uczelni. Jest solistką Państwowej Filharmonii Armenii, a także członkiem Rady Społecznej Republiki Armenii w Kulturze. Jest laureatką różnych międzynarodowych festiwali i konkursów wokalnych, m.in. na Międzynarodowym Konkursie we Włoszech zdobyła 1. miejsce i złoty medal, a w Konkursie w Hiszpanii Grand Prix. Anna Poghosyan współpracuje jako solistka z różnymi orkiestrami i chórami Armenii pod kierunkiem wybitnych dyrygentów (S. Yerkanyan, H. Cheqijyan, Z. Vardanyan i inni). Jest też sopranistką w kameralnym zespole KRUNK TRIO. Poza pracą pedagogiczną i naukową prowadzi bardzo aktywną karierę koncertową w swoim kraju jak również za granicą. Koncertowała w Górnym Karabachu, Armenii, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Niemczech, Belgii, Rosji, Bułgarii, Iranie, Chinach i innych krajach. Studenci docent Poghosyan są laureatami międzynarodowych konkursów śpiewaczych. Artystka jest również członkiem jury międzynarodowych konkursów wokalnych.

 
   
Sławomir Małecki

Sławomir Małecki (Polska)

Muzyk, kompozytor, pedagog, założyciel oraz lider i  gitarzysta zespołu „Zdrowa Woda”. Absolwent Instytutu Wychowania Muzycznego w Bydgoszczy. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Blues bez barier” (Ciechocinek). Organizator i opiekun artystyczny koncertów z cyklu „Cztery pory roku” (Ciechocinek). Rozwija również talenty dziecięce i młodzieżowe przy Miejskim Centrum Kultury w Ciechocinku.  Jest założycielem i prowadzącym zespoły „Hippo”, „Hitto” i „Przyjaciółki”, a także liczną grupę solistów. Jego podopieczni czynnie koncertują i osiągają sukcesy festiwalowe w regionie, kraju i za granicą. Legitymują się również wydaniem 9 płyt. Od wielu lat artysta współpracuje z organizatorami festiwali o randze międzynarodowej i ogólnopolskiej w charakterze jurora i warsztatowca. Ze swoim zespołem „Zdrowa Woda”, Jerzym Owsiakiem i Walterem Chełstowskim zainicjował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, której pierwszy koncert odbył się w Ciechocinku w „Sali Malinowej” tutejszego liceum. Nagrał 11 płyt autorskich i wystąpił na większości festiwali w kraju i za granicą. Członek: Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Związku Stowarzyszeń Artystów Wykonawców STOART, Akademii Fonograficznej „Fryderyk”. Otrzymał wiele nagród i wyróżnień za osiągnięcia artystyczne, postawę społeczną oraz zasługi dla miasta Ciechocinek: Nagroda Wojewody za osiągnięcia artystyczne, Nominacja do Nagrody Fonograficznej „Fryderyk”, Medal Staszica za zasługi dla miasta Ciechocinka, Wyróżnienie Starosty Powiatowego za osiągnięcia artystyczne, Nagroda Starosty Powiatowego „Złota Muza” za twórczość artystyczną, Wyróżnienie „Wolontariusz Roku 2007”, Medal im. Prof. Lorentowicza na wybitne zasługi dla Uzdrowiska Ciechocinek, Wyróżnienie Burmistrza Miasta Ciechocinek za wspieranie i promocję kultury osób z niepełnosprawnościami, Nagroda Starosty Powiatowego za całokształt twórczości artystycznej, Gwiazda w Ciechocińskiej Alei Sław, Nagroda Marszałka za twórczość artystyczną, Odznaka Ministra Kultury „Zasłużony dla kultury”, Medal WOŚP na  25 oraz  30 lecie.

 
   
Asta Bagdonaviciene

 

Asta Bagdonaviciene (Litwa)

 

Piosenkarka, producentka muzyczna, założycielka i dyrektorka generalna Agencji Artystycznej "Ars Festa" (zarządzanie wydarzeniami, festiwale muzyczne i konkursy). Jest założycielką i prezeską czterech bardzo dużych muzycznych projektów: Od 2015 roku Międzynarodowego Konkursu Wokalnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych "MUSIC TALENT LEAGUE" Wilnie na Litwie, który został uznany za projekt telewizyjny, a każda jego coroczna edycja jest filmowana i emitowana przez państwową telewizję litewską LRT; Od roku 2017 Międzynarodowego Konkursu Muzycznego w Loret de Mar w Hiszpanii pod nazwą "SUMMER TALENT LEAGUE"; Od roku 2018 Międzynarodowego Konkursu Muzycznego dla dzieci i młodzieży "CHRISTMAS TALENT LEAGUE" w Wilnie na Litwie; od roku 2022 Międzynarodowego Konkursu Wokalnego "PALANGA TALENT LEAGUE" w Palandze na Liwie, który również został uznany za projekt telewizyjny przez państwową telewizję litewską LRT. Asta Bagdonaviciene obok szerokiej działalności menadżerskiej dużo koncertuje w swoim kraju i za granicą, jest uczestniczką różnych telewizyjnych projektów muzycznych na Litwie, między innymi "Śpiewaj z gwiazdą" oraz "Duety gwiazd ".  W roku 2014 wydała własną płytę CD. Jest też przewodniczącą i członkinią jury międzynarodowych konkursów i festiwali na Litwie, Łotwie, w Estonii, Niemczech, na Malcie, Ukrainie, w Mołdawii, Grecji, Armenii i Republice Czeskiej. W roku 2018 artystka i działaczka kultury otrzymała prestiżową nagrodę Prezydenta Republiki Litwy pod nazwą "Za osiągnięcia w sztuce Litewskiej".

 
   
Rossi Yordanova

Rossi Yordanova (Bułgaria)

Dyrygentka, kompozytorka, pedagog wokalny, producentka, prezeska Agencji Muzycznej „Art Voices”, dyrektorka międzynarodowych festiwali muzycznych „Abanico”, „Sofia Grand Prix” pod patronatem Prezydenta Sofii i bułgarskiej telewizji narodowej oraz festiwalu chóralnego „Ulpia Serdica”. Jest członkinią jury wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów i festiwali w różnych krajach, m.in. na Malce, w Macedonii, Hiszpanii, Mołdawii, Armenii oraz we Włoszech. Rossi Yordanova jest dyrygentką i kierowniczką artystyczną chóru „Shtastlivetsa", który odnosił wiele międzynarodowych sukcesów zachwycając różnorodnym repertuarem, oryginalnymi aranżacjami i nowatorskimi interpretacjami. Rossi jest głównym trenerem wokalnym i reżyserem w „ArtschoolStudio Music Sofia”, jednym z najlepszych studiów wokalno-muzycznych w Bułgarii. Jej uczniowie i studenci uczestniczą i zdobywają nagrody na międzynarodowych festiwalach, mają wiele koncertów w stolicy Sofii i innych miastach Bułgarii, a także biorą udział w programach telewizyjnych i radiowych, np. „Eurowizja”, “The Voice of Bulgaria”, “Staracademy” ,”X Factor”, “Music Idol”, ”The Big Hopes” i innych. Posiada habilitację jako wykładowczyni w Narodowej Akademii Muzycznej "Prof. Pancho Vladigerov" w Sofii w Bułgarii.

 
   
Claire McCartin

Claire McCartin (Malta)

Wokalistka, trenerka/konsultantka wokalna, producentka, kompozytorka, autorka tekstów. Claire jest dobrze znaną wokalistką, obdarzoną charakterystycznym bluesowym głosem, która od lat koncertuje w różnych krajach, w tym m.in. w USA, Rosji i Austrii. W latach 2000-2016 Claire była członkinią i solistką słynnego maltańskiego 200-osobowego chóru Voices. Aktualnie jest stałą trenerką wokalną w firmie producenckiej Arthaus MT, była finalistką Malty na konkursie Eurowizji w 2010 roku, a także reprezentantką Malty w brytyjskim panelu egzaminacyjnym Rockschool. Ostatnio dołączyła również do zespołu coachingu wokalnego "The Voice Kids Malta". Dążąc do stałego doskonalenia zróżnicowania głosowego i dalszego rozwijania swojego potencjału, nie tylko jako wokalistki, ale też muzyczki i pedagożki, w 2007 Claire dołączyła do uznanej organizacji Speech Level Singing (SLS), w której przez 5 lat pracowała jako certyfikowana trenerka SLS. Ukończyła 2-letni kurs w renomowanym Berklee College of Music, w Bostonie w USA, a aktualnie naucza w Institute for Vocal Advancement (IVA), Modern Vocal Training (MVT), a także Profty, tworzącej najlepsze na świecie programy rozwoju muzycznego. Ze swojego własnego studia głosowego Claire wspiera kilkoro już znanych, a także aspirujących artystów. Wśród jej uczniów znajdują się zwycięzcy maltańskiego Konkors Kanzunetta Indipendenza festival w roku 2018 i 2021, zwycięzca maltańskiego festiwalu Ghanja tal-Poplu w roku 2019, przedstawiciel San Marino na konkurs Eurowizji w Portugalii w roku 2018, a także maltańska reprezentantka na konkurs Eurowizja Junior w Polsce w 2020 roku.

 
   
Joaquín Caetano

Joaquín Caetano (Portugalia)

Do roku 2007 Joaquín Caetano był profesjonalnym wokalistą i autorem tekstów, a od 2003 roku pracuje jako nauczyciel muzyczny, trener wokalny, nauczyciel techniki wokalnej, mentor i instruktor śpiewu. W 2014 roku Joaquín uzyskał certyfikat awangardowej metody produkcji i kontroli głosu opracowanej przez Laurę Neira; studiował ponadto inne obszary współczesnej nauki o śpiewie, w tym m.in. Estill Voice Training, metodę Eugena Rabine'a, metodę Serge'a Wilfarta i inne. W 2018 roku Joaquín był współautorem treści do najnowszej książki na temat metody L. Neiry pt. „Por el placer de cantar” (Dla przyjemności śpiewania), wydanej w języku hiszpańskim i włoskim. Obecnie pracuje jako freelancer i świadczy usługi dla firm fonograficznych, oferując wsparcie wokalne dla artystów portugalskich.
W 2005 roku Joaquín założył szkołę śpiewu „Projecto Pauta Musical”, w której jako dyrektor i nauczyciel zapewnia szkolenie i naukę dla młodych artystów, pomagając im w dostosowaniu ich stylu muzycznego do własnego głosu i ucząc ich, jak przez długie lata zachować doskonałą jakość emisji wokalnej, dzięki której będą mogli stale błyszczeć na scenie. Poprzez wiele wspólnych projektów z agencjami estradowymi Joaquín jest w stanie zbliżyć swoich uczniów do show-biznesu, a jego projekt przyniósł szkole i wykonawcom wiele nagród, zarówno na festiwalach krajowych i międzynarodowych, jak również w programach telewizyjnych.
Od 2008 roku Joaquín jest dyrektorem artystycznym międzynarodowego festiwalu i konkursu pod nazwą „Chuva de Estrelas D'Ouro” (Deszcz Złotych Gwiazd), otwartym dla wokalistów w wieku 16 lat i starszych, któremu towarzyszy profesjonalny zespół i rzeka Douro – region Portugalii wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.