Back to Top

Wybierz swój język

SARIBEK SARGSYAN /Art Manager Agencji Artystycznej SSCE/

 

sar sargsyan2

Śpiewak (baryton liryczny), klasyczny artysta w nowoczesnym stylu. Polak z wyboru, Ormianin z urodzenia. Entuzjasta Polski i polskiej kultury. Jest zdobywcą wielu nagród i wyróżnień, w tym Grand Prix na międzynarodowych festiwalach i konkursach. Artysta brał udział w wielu koncertach, a występy solowe dawał między innymi w Górskim Karabachu, Armenii, Gruzji, Rosji, Ukrainie, Bułgarii, Stanach Zjednoczonych, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Polsce, Włoszech, Chorwacji, Hiszpanii, Litwie, Grecji, Chinach i innych krajach. Jest jurorem wokalnym na licznych międzynarodowych konkursach w Polsce i za granicą.

 

W jego repertuarze znajdują się utwory kompozytorów ormiańskich, rosyjskich oraz europejskich. Artysta na scenie wykonuje repertuar zarówno klasyki akademickiej, jak i estradowy.

 

W roku 2012 została wydana jego pierwsza solowa płyta pod tytułem „Karot“ (Tęsknota). Sar pracuje obecnie nad nową płytą, która ukaże się wkrótce.

 

Saribek /Sar/ Sargsyan mieszka i pracuje w Warszawie, jednak często podróżuje do innych krajów, w których ma możliwość zaprezentowania swoich wyjątkowych zdolności wokalnych, a jednocześnie promowania pięknego dziedzictwa muzyki klasycznej armeńskich kompozytorów, jak również innych cenionych, znanych i lubianych przebojów muzyki klasycznej i nie tylko.

 

Jest Art Managerem Agencji Artystycznej „Sar Sargsyan Cultural Entertainment”, a także pomysłodawcą oraz Dyrektorem Artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Wokalnego "VISTULA SOUNDS Ciechocinek. Kujawsko-Pomorskie".

 

sarbaner